Evoke Architects

Vanguard Family loft

Autorky projektu: Simona Belicová (evoke architects) a Michaela Záhorovská (Záhorovská Architekt)

Family loft je deklarací netradičního pojetí interiéru, místo minimalismu a důrazu na jedince v industriálním prostoru vytváříme trvalý domov pro rodinu s dvěma dětmi, jež odmítá běžné konvence a touží po originalitě a osobním stylu.

Mít rodinu neznamená vzdát se svého snu. Přesně naopak…

Lofty Vanguard nabízí možnosti různorodého využití, mimo jiné obstojí i jako útočiště pro rodiny s dětmi, které odmítají žít mainstreamovým způsobem.

Family loft je navržen tak, aby každý člen čtyřčlenné rodiny měl své soukromí, ale zároveň byl podpořen charakter maximálně otevřeného loftového bydlení. Momentálně jsou pro majitele loftu děti na prvním místě. Jednotlivé části loftu jsou hravé, působí na kreativní dětskou duši a přímo ji ovlivňují a vtahují do nekonečné hry. V očích dětí je tento loft tím nejlepším místem na zemi.

Dispozice loftu má možnost se snadno měnit v čase stejně jako se budou vyvíjet potřeby jeho uživatelů. V budoucnu dojde k oddělení dětských pokojů dostavbou příčky mezi postelemi. Snadnou přeměnou se dětské pokoje stanou studentskými s denní zónou a se spacím patrem s velkým lůžkem umožňujícím přespání kamarádů.  Zatímco galerie prozatím slouží pro dětské hry, v dalších fázích rodinného života bude sloužit pro koníčky dětí a následně jako rozšíření ložnice rodičů, jakmile děti dospějí a postupně začnou vylétávat z rodinného hnízda.

Barevné a materiálové ladění podpořené bauhaus tvaroslovím

Původní betonové konstrukce zůstaly hrubé a jsou postaveny do kontrastu s čistým a světlým zpracováním loftu. Zemitá paleta tónu – terakotová, prachová zelená a hnědá je doplněná teplou bílou a broušenou nerezí. Velmi světlá podlaha ve vzoru herringbone, stěrka s přiznanými tahy a lité terrazzo s velkými kusy mramoru zase dodávají interiéru potřebnou texturu. S čím se rozhodně nešetřilo je zeleň v obytném prostoru, která se stala nedílnou součástí interiéru a perfektně dotváří útulnou atmosféru loftu.

Zaoblení na nábytku podporuje plynulost prostoru bez ostrých rohů, práce s čistými liniemi a racionalita jednotlivých prvků s mírnou dávkou eklektismu zajišťuje, že všechny prvky pospolu budou odolávat proměnlivým trendům a vytváří tak harmonický celek.