Evoke Architects

Prvorepubliková vila

Stávající stavba byla realizována v meziválečném období a nebyla dokončena dle původního návrhu. Zamýšlená výška druhého podlaží je níž, vikýře i fasádní zdobné prvky chybí. V našem  návrhu se snažíme o znovunavrácení prvků prvorepublikového charakteru fasády a zároveň zachováváme prvky, které jsou hodnotné a funkční.

První podlaží je hlavním prostorem pro trávení společného času mladé rodiny. Propojení se zahradou přes kuchyni, otevírá prostor do zeleného exteriéru. Obývací pokoj s jídelnou tvoří velkorysý prostor, který jsme dosáhli uvolněním dispozice – zbouráním příčky mezi dvěma původně oddělenými pokoji.

Druhé podlaží tvoří soukromá zóna s ložnicemi a koupelnou. Přístup k dennímu světlu zabezpečují nově vikýře, které jsou zároveň výrazovým prvkem prvorepublikové fasády.

Podzemní podlaží bylo původně technického rázu, tvořené skladem na potraviny a uhlí. Nyní budou prostory využity pro pracovnu a hostinský pokoj.

Průvodní barvou je zelená – vychází z původního zeleného schodiště. Barvu jsme nově použili kromě schodiště i na jiných detailech – vnější parapety oken, zábradlí, obklad v koupelně,.. Propojujeme tak původní charakter vily s novým.